Permanentní make-up

Pro mnoho žen je každodenní líčení nezbytnou součástí života, protože ne každá má obočí přirozeně husté, dostatečně zbarvené a rostlé správným směrem, nebo touží mít výraznější rty. Permanentní make-up dokáže ženě ušetřit mnoho času stráveného u zrcadla, ale také korigovat nedokonalosti obličeje.

Půjdeme-li více do hloubky, pak je permanentní make-up metoda dočasného líčení, kdy se do svrchní vrstvy pokožky implantuje přírodní pigment – barvivo. Trvanlivost permanentního make-upu je mezi jedním až čtyřmi roky, ale pozor, doba trvanlivosti je velice individuální.

Díky této technologii lze upravit například velikost, hustotu a šířku obočí (v případě chybějícího obočí ho lze vymodelovat úplně).

Oči se zvýrazňují očními linkami nebo je možné upravit jejich tvar či potlačit jejich asymetrii. U rtů lze upravit velikost, probarvení a jejich tvar.

 

Permanentní make-up obočí

Dokonce, i když Vaše obočí nemá 100% hladké linie, šířku a pravidelný tvar, pak pomocí tetování můžete získat krásné obočí, které si nemusíte upravovat každé ráno. Každá z technik se aplikuje individuálně dle charakteristiky tváře a přání klientky.

  1. Microblading nebo také vláskování obočí

Pokud sledujete nejnovější kosmetické trendy, slova microblading obočí nebo vláskování vám už určitě nejsou cizí. Jde o vylepšenou verzi permanentního tetování obočí, která si získává na popularitě nejenom v Česku, ale také po celém světě. Pomocí malinkých vřezů se při ní vytvoří v obočí jizvičky, které se pak nabarví permanentní barvou.

Hojení

Tento zákrok vyžaduje minimální dobu hojení, je značně kratší, než u klasických technik stínování a zejména bez výrazných strupů. Kůže se spíše jakoby jemňoučce olupuje (vytváří se malinké šupinky) a již druhý den můžete klidně do práce, barva v kůži zarůstá několik dní, čili je po tu dobu výraznější než konečná. Celkově se ustálí až po 4 týdnech, kdy je vhodné se objednat na korekci.

  1. Pudrové obočí

Pudrové obočí je tvořeno mnoha mikrotečkami, které se tetují do prázdných míst mimo chloupky. Nevytváří tak zcela jasné kontury, pouze zbarvení. Tato metoda vaše obočí pouze jemně definuje – po proceduře vypadá stejně, jako byste si jej dokreslily stínem či tužkou na obočí.

Hojení

Narušení integrity kůže způsobí vznik stroupků, což je přirozený proces kůže, kdy se pokožka musí odhojit. Kůže se hojí v první etapě cca 5–7 dní. Barva v kůži zarůstá několik dní, čili je po tu dobu výraznější než barva konečná, po odhojení stroupků bude kůže o dost světlejší. Celkově se ustálí až po 4 týdnech, kdy je vhodné se objednat na korekci. Celkově bude obočí světlejší cca o 50 %.

  1. Microblading obočí s pudrovým stínováním

Kombinované obočí má základ v tvorbě 3D obočí. Jeho základ se tvoří stínováním světlejších odstínů, do kterého se přidávají tmavší „chloupky“ pomocí microbladingu. Takové obočí je na konci mnohem výraznější a zahuštěné.

Hojení

Narušení integrity kůže způsobí vznik stroupků, což je přirozený proces kůže, kdy se pokožka musí odhojit. Kůže se hojí v první etapě cca 5–7 dní. Barva v kůži zarůstá několik dní, čili je po tu dobu výraznější než barva konečná, po odhojení stroupků bude kůže o dost světlejší. Celkově se ustálí až po 4 týdnech, kdy je vhodné se objednat na korekci. Celkově bude obočí světlejší cca o 50%.

 

Barvy

Pigmenty, se kterými pracujeme, mají všechny požadované certifikáty jakosti EU a jsou přírodní.

Bolestivost

Kombinujeme dvě anestetika a zaručujeme maximální bezbolestivost zákroku.

Doba aplikace

Doba aplikace v saloně je u permanentu obočí cca 1,5 hodiny a u následné korekce cca 30 min.

Korekce

Korekce je možná po 4–12 týdnech. Po 4 týdnech se teprve pigment ustálí a až tehdy uvidíme finální vzhled barvy a můžeme provést případnou korekci. Korekce stojí 800Kč.

Jak dlouho permanent vydrží

Obecná trvanlivost provedeného make-upu se odvíjí od několika činitelů s ohledem na druh použité metody, pigmentace, stavu Vaší kůže a vystavení sluníčku.

Jak permanentní make-up probíhá?

Při konzultaci vyplníte dotazník spolu s čestným prohlášením o tom, že jste souhlasila s aplikací, tvarem a barvou pigmentů na Vámi vybrané oblasti, na které se má vykonávat zákrok. Taky si potvrdíme Vaším podpisem, že jste nezatajila žádné závažné choroby či užívání léků apod., při kterých není doporučené zákrok vykonávat. A taky to, že jste byla důsledně seznámena s možnými riziky permanentního make-upu. Před zákrokem se provede diagnostika pleti. Následuje nákres permanentního make upu – konzultace vhodného tvaru a klientka odsouhlasí tvar. Dále naneseme anestetikum, které působí cca 10 min, obočí je umrtvené a otupělé. Vybere se barva – konzultace s klientkou a následné její odsouhlasení. Počáteční tetování konstrukce permanentního make-upu a nanesení 2. fáze anestetika a naprosté umrtvení tetované části obličeje. Specialista vykreslí permanentní make-up a na závěr se provede kontrola klientky a seznámení s následnou péčí.  Potřebné instrukce vám dáme také v písemné formě.

Pokyny po aplikaci

Po aplikaci je třeba celý den obočí otírat navlhčeným vatovým tamponkem, jelikož z kůže vytékají lymfocyty (bezbarvá tekutina), které když na kůži uschnou, vytvoří strupy. Čím větší strupy, tím většinou menší retence pigmentu, proto je žádoucí řádně otírat a mít tak co nejmenší stroupky.

Od druhého dne od zákroku je potřeba obočí mazat speciální péčí, kterou od nás každá klientka obdrží. Stroupky se vyloupávají zhruba 7-14 dní (u rtů jen 3-5 dní), nechte je odpadnout samovolně, nikdy je nestrhávejte ani neloupejte!

Po vyloupání můžete mít pocit, že tam nic nemáte, obočí nebo rty jsou příliš světlé apod., ale nezoufejte – pigment se v kůži hojí a vybarvuje až 8 týdnů, obočí může ještě ztmavnout. Pokud by obočí nebo rty byly i po uplynutí 6-8 týdnů příliš světlé, barva i jakákoliv nesrovnalost se doladí při korekci, která vždy následuje.

Po dobu hojení obočí ničím nezvýrazňujte ani nemalujte a neaplikujte make-up. Po dobu 14 dnů nenavštěvujte bazén, solária, ani saunu.

 

Permanentní make-up linky

Oči lze zvýraznit jemným vytečkováním mezi řasami až po výraznější linky, které nahrazují líčení očí. Varianta linek se předem pečlivě předkreslí na odlíčených očích.

S pomocí očních linek, můžete dosáhnout krásně upravených očí bez nutnosti malovat se každé ráno. Je to forma tetovací techniky, která se aplikuje individuálně v závislosti na charakteristice tváře klientky a výsledků, kterých chceme dosáhnout.

Klasické oční linky mohou být aplikované od nejtenčí části u vnitřního koutku oka a rozšiřují se směrem k vnějšímu koutku oka, přičemž nejširší část linky je přímo nad zorničkou. Úzké linky jsou vhodné pro ženy, které nepoužívají tolik make-upu, ale přitom chtějí mít zvýrazněné oči a zachovat si přirozený vzhled. Středně široké linky jsou vhodné pro ženy, které používají make-up každý den a chtějí vzhled na hranici přírodního a nalíčeného stylu. Silné linky jsou pro klientky, které se výrazně líčí každý den a nevadí jim stále nalíčený vzhled.

Pudrová mikropigmentace, neboli linka vedoucí mezi řasami, spíše permanentní zvýraznění řas, než linky. Tento styl linek je správná volba pro klientky, které chtějí efekt hustších a výraznějších řas. Může být použit spolu s klasickými linkami i bez nich.

 

Barvy

Pigmenty, se kterými pracujeme, mají všechny požadované certifikáty jakosti EU a jsou přírodní.

Bolestivost

Kombinujeme dvě anestetika a zaručujeme maximální bezbolestivost zákroku.

Doba aplikace

Doba aplikace od 30 min po 2 hodiny a u následné korekce cca 1 hodina.

Jak dlouho permanent vydrží

Permanentní make-up vydrží přibližně 3–5 let. Obecná trvanlivost provedeného make-upu se odvíjí od několika činitelů s ohledem na druh použité metody, pigmentace a stavu Vaší kůže.

Péče o oční linky

U očních linek doporučujeme takzvané suché hojení, tedy že oční linky se po ošetření nijak neotírají ani se nemažou po zákrokovou péčí. V řasové linii se vytvoří malé stroupky, které se během 14 dnů vyloupnou. Nijak do tohoto procesu nezasahujte a neaplikujte make-up (řasenku, oční stíny, oční tekuté linky) po celou dobu hojení, minimálně 10 dní. Po době hojení následuje případná korekce!

 

Permanentní make-up rtů

Rty jsou významnou součástí obličeje, na kterou si mnoho žen opravdu potrpí. Pozornost okolí je ke rtům přitahována kdykoli mluvíme, takže jejich dokonalý tvar a barva podtrhne osobnost i projev. Krásné a smyslné rty už nejsou jen snem, ale mohou být skutečností. 

Kontury rtů

Vhodná technika pro ženy, jež čelí problému s ustupujícím (mizejícím) obrysem rtů. Specialista společně s klientkou zvolí barvu pro tetování. Samozřejmě jsou nejvhodnější matné (přirozené) odstíny, které by se měly shodovat s barvou rtů, protože tato barva Vám zůstane po celou dobu. Obrys bude pouze zdůrazňovat již krásné rty, což je ještě více svůdné.

Kontury rtů se stínováním

Tato metoda opticky zvětšuje objem rtů a dělá je výraznější. Vizuálně tvarování se stínováním připomíná efekt mírně smazané rtěnky, protože střední část rtů není obarvená pigmentem. Obrys rtů je tažen tmavší barvou, čím blíže k vnitřní hraně, tím více stínován pigment. Obvykle se podle přání zákaznice vybírá barva obrysů a výplně. Tato technika vypadá dobře v každém věku.

Barvy

Pigmenty, se kterými pracujeme, mají všechny požadované certifikáty jakosti EU a jsou přírodní. Nabízíme několik druhů barev, které lze míchat, doporučujeme donést si svou vlastní rtěnku či tužku, podle které můžeme vybrat výslednou barvu.

Bolestivost

Kombinujeme dvě anestetika a zaručujeme maximální bezbolestivost zákroku, nicméně tkáň rtů je nejcitlivější oblast mikropigmentace obličeje.

Doba aplikace

Doba aplikace v saloně je u permanentu 2 hodiny a u následné korekce cca 1 hodina.

Jak dlouho permanent vydrží

Permanentní make-up rtů vydrží přibližně 3–5 let. Obecná trvanlivost provedeného make-upu se odvíjí od několika činitelů s ohledem na druh použité metody, pigmentace a stavu Vaší kůže.

Péče o vytetované rty

Po aplikaci je třeba celý den rty otírat navlhčeným vatovým tamponkem, jelikož z kůže vytékají lymfocyty (bezbarvá tekutina), které když na kůži uschnou, vytvoří strupy. Čím větší strupy, tím většinou menší retence pigmentu, proto je žadoucí řádně otírat a mít tak co nejmenší stroupky.

Nepoužívejte žádné přípravky z drogerie či lékárny, které k tomu nejsou určené, může to ovlivnit vyhojený výsledek. Mazejte přiměřeně dle potřeby, aby kůže nebyla suchá a zároveň ani přemaštěná. Stroupky se vyloupávají zhruba za 3-5 dní, nechte je odpadnou samovolně, nikdy je nestrhávejte ani neloupejte.

Po vyloupání můžete mít pocit, že tam nic nemáte, že rty jsou příliš světlé a podobně, pigment se v kůži hojí a vybarvuje se až 8 týdnů, rty můžou ještě ztmavnout. Pokud by rty byly i po uplynutí 6-8 týdnů příliš světlé, barva i jakákoliv nesrovnalost se doladí při korekci. U rtů otok splaskne určitě do 48 hodin, může se objevit i nějaký hematom. Po dobu hojení obočí ničím nezvýrazňujte ani nemalujte a neaplikujte make-up. Po dobu 14 dnů nenavštěvujte bazén, solária, ani saunu.