Manikúra BASIC

Shellac je vlastně gellak, který ale obsahuje přírodní šelak, který zajistí přirozenou pružnost a dlouhotrvající lesk. Co je to šelak? Šelak (Shellac) je přírodní živice, získávaná z výměšků červce lakového. Červec pomocí tohoto sekretu chrání své larvy před nepříznivými vlivy okolí. Používá se od 18. století k lakování. Působením UV světla tvrdne, proto se musí uchovávat v tmavých nádobách. Perfektně drží na nehtech, mají vysokou intenzitu barev, jsou odolné proti poškrábání a nárazům a jednoduše se odstraňují. Vytvrzuje se v UV lampě, ale odstraňuje se pomocí odstraňovačů gel laků (Soak Off Remover) a bez jakéhokoliv poškození vašeho nehtu se sloupne shellac dolů.

  • Gelové nehty

Gelové nehty rozdělují populaci žen na dva tábory. Zatímco některé ženy bez nich nedokáží žít, jiné jsou jejich velkými odpůrci. Faktem je, že jakékoliv umělé nehty těm přirozeným neprospívají a před jejich aplikací je vhodné dopředu zvážit všechna pro a proti. V každém případě platí, že nehty by měly být čisté, upravené a je jedno, zda uměle vylepšené nebo přírodní.

Co klientku čeká při modeláži gelových nehtů? Nejprve dochází k přípravě nehtu, která spočívá ve zkrácení na požadovanou délku, úpravu kůžičky kolem nehtového lůžka a zmatnění povrchu nehtů jemným pilníkem či speciálním blokem. Bez této úpravy by se mohlo stát, že gel nebude tak dobře držet a brzy se začne odchlipovat. Pokud je zapotřebí prodloužit nehet, využívají se u nás tzv. šablonky. Nastaví se pod nehet a gelem se vymodeluje nový nehet. Tipy u nás nemají již místo.

Po této úpravě už nic nebrání nanesení primeru (podkladové báze), která nehet dezinfikuje a odmašťuje. Po podkladové bázi již dochází k aplikaci průhledného gelu. Gel se na nehet za pomocí štětce rozprostře a dá se vytvrdit do UV/LED lampy. Následuje úprava vrchní vrstvy gelu a vypilování tvaru. Klasiku představují jednobarevné gelové nehty. Eleganci nabízí tzv. francouzská manikúra, která napodobuje a zvýrazňuje krásu přirozených nehtů. Nehty lze dozdobit třpytkami, kamínky, malováním, efektem popraskání, efektem kovových odlesků, speciálními razítky a samolepkami.