Laserová epilace

  • Bezpečné, šetrné, ale především dlouhodobé odstranění
  • Nejmodernější laser bezpečný pro většinu fototypů
  • Okolní tkáně zůstávají nedotčené
  • Laser s nejostřejším paprskem na trhu v ČR

Laserové odstranění chloupků neboli laserová depilace je nebolestivou a hlavně trvalou metodou, odpadne tak nutnost opakovaného odstraňování chloupků, některou z bolestivějších a méně efektivních metod odstranění ochlupení. Náš špičkový laser tak zaručuje bezpečné, šetrné a dlouhotrvající odstranění chloupků.

Přesně cílený laser vysílá parsek, který je pohlcen pigmentovým barvivem chloupku, projde svrchními vrstvami kůže a tepelně zničí cibulku chloupku, neboli jeho kořínek, a tím dochází k jejímu nenávratnému poškození.

Mezi nejčastější odstraňování chloupků patří odstranění nad horním rtem (dámský knír), v podpaží, na rukou, třísla, ale také na nohou, v oblasti lýtek nebo břicha a zad. Není však místo, které by se nedalo zbavit chloupků nebo na něm upravit ochlupení dle Vašeho přání.

Laserové zákroky nejsou vhodné provádět v letních měsících, kdy pokožka může být vystavena slunečním paprskům. K maximalizaci výsledku potřebujete většinou 6-8 ošetření 1x mesíčně. Chloupky postupně řídnou, slábnou a k jejich oslabení dochází již po první návštěvě.

E-light IPL

E-light IPL (intensivní pulsní světlo s radiofrekvencí) vytváří při ošetření světelný paprsek o specifické vlnové délce, který se zachytává v pigmentu kůže, krevním barvivu či v cibulce chloupků dle vlnové délky paprsku. Účinkem tzv. selektivní fototermolýzy při epilaci dojde k přehřátí tkáně obsahující pigment a zničení vlasového folikulu. Pro trvalý efekt odstranění chloupků je zasažena přímo cibulka chloupku.

K ošetření rozšířených žilek, nebo jiných cévních projevů na kůži se používá speciální aplikační hlavice Intensivního pulsního světla o vlnové délce 560 nm. Paprsek laseru se selektivně váže na krevní barvivo (hemoglobin) a rozkládá ho díky své specifické vlnové délce. Tímto způsobem ošetřená žilka je na principu imunologického odbourávání vstřebána, pochopitelně v závislosti na věku pacienta, zdravotním stavu a na rozsahu ošetření. Při ošetření pigmentových skvrn je laserový paprsek schopen vysokou energií v okamžiku zasáhnout pouze místo, kde chceme tento nežádoucí projev odstranit, aniž by poškodil okolní tkáně a to díky své specifické vlnové délce a absorpci paprsku do barviva pigmentace. Paprsek laseru daný pigment tzv. rozstřelí na mikroskopické částečky, které bílé krvinky postupně odplaví z těla během několika dní.