Depilace a epilace

Depilace cukrovou pastou

Pokožka hladká všude! 100% přírodní metodou, příjemnou směsí medu, cukru, citronu a vody.

Epilace cukrovou pastou je ve srovnání s horkým voskem méně bolestivá. Vysoký podíl cukru působí antibakteriálně. Nedochází k poranění pokožky a chloupky nemají tendenci zarůstat. Po ošetření rostou nové chloupky řidší a jsou jemnější. Při opakovaném ošetření se výskyt chloupků trvale snižuje a nejsou nápadné, jde tedy o polotrvalou depilaci. Cukrová pasta navíc odstraní nejenom chloupky samotné, ale i odumřelé buňky z povrchu kůže, čímž zanechá pokožku krásně hebkou. Metoda je ideální pro celoroční použití a je vhodná všechny části nejen ženského těla.

Průběh ošetření

Pro 1. ošetření je zapotřebí přijít s délkou chloupků min. 10 mm. Pro každé další ošetření již je možné epilovat chloupky již od 3 mm. Jsou-li hodně silné, doporučujeme raději 5 mm.

Cukrová pasta se zapracuje do pokožky. Následně se chloupky vytrhávají po směru růstu. Po epilaci se pokožka ošetří dezinfekčním roztokem a regeneračním hydratačním přípravkem, který ošetřené partie krásně zklidní a zanechá pokožku jemnou a hebkou. Výsledek vydrží zhruba 4-6 týdnů, záleží na fototypu pleti a individuální rychlosti růstu chloupků, cirka měsíc máte od holení či jiného způsobu odstraňování chloupků klid!

Výhody cukrové pasty

 • Odstraňuje chloupky všech barev.
 • Zároveň slouží jako jemný peeling. Zbavuje pokožku odumřelých kožních buněk.
 • Cukrovou pastu si můžete s minimálními náklady vyrobit i sami doma.
 • Je 100% přírodní a ekologická.
 • Lze s ní epilovat i ta nejcitlivější místa na těle, jako je podpaží, obličej a třísla.
 • Po pravidelné epilaci se chloupky zjemní a porostou řidčeji.
 • Cukrová pasta působí antibakteriálně. Po epilaci se netvoří pupínky a zarudnutí zmizí do 1-2 hodin po aplikaci.
 • Variabilní možnosti použití.

Nevýhody cukrové pasty

 • Při vnějších teplotách přesahujících 35 °C pasta na kůži pomaleji a hůř tuhne. Nefunguje, jak by měla.
 • Ideální délka chloupků při aplikaci cukrové pasty je 4 mm. U delších je epilace bolestivější. U kratších nemusí být tak efektivní.
 • Ulepená aplikace.

 

Depilace voskem

Epilaci horkým voskem lze použít např. v horkém létě, když jsme hodně opálení a IPL nebo laserovou fotoepilaci nelze provést, protože barva naší pokožky a barva pigmentu ve vlasových folikulech jsou již k nerozeznání. Vosky jsou vyrobeny z kvalitních pryskyřic a včelích vosků. Ošetřit lze vesměs všechny partie. Celoročně.

Chloupky by měly být alespoň 0,5 cm dlouhé, aby se dostatečně přilepily k vosku a daly se snadno vytrhnout. Proto se několik dnů před ošetřením neholte. Pro správné přilnutí vosku by neměla být pokožka čerstvě namazaná.

Průběh ošetření

Epilace voskem se provádí na suché odmaštěné pokožce. Kosmetička nanese aplikátorem po směru růstu chloupků teplý vosk, na který přiloží proužek papírku. Rychlým trhnutím proti směru růstu odstraní proužek s voskem i s chloupky.

 

Laserová epilace

Bojujete pravidelně s nežádoucími chloupky a vadí vám, že většina způsobů jejich odstranění je časově náročná a nemá dlouhodobý účinek? Naštěstí dnes již existuje metoda, která spolehlivě nahradí žiletky, elektrické holící a depilační strojky, vosk i depilační pastu. Laserová epilace představuje v současnosti nejefektivnější cestu k hladké kůži bez chloupků. Po počáteční sérii čtyř až šesti opakování stačí epilaci opakovat maximálně dvakrát ročně. Chloupky, které vám mezi udržovacími ošetřeními vyrostou, budou velmi jemné a bude jich mnohem méně než na začátku.

 • Ze všech částí těla včetně obličeje, zad, hrudi, nohou, oblasti třísel a podpaží
 • Prokazatelně lepší výsledky, než doposud využívané standardní epilační lasery
 • Rychlé a komfortní ošetření
 • Certifikovaná technologie s výbornými klinickými výsledky

Při epilaci laserem je světlo z laserového paprsku pohlceno melaninem, což je lidské pigmentové barvivo. Samotným chloupkem pak laserový paprsek míří přímo do cibulky chloupku, kterou tepelně zničí. Tímto procesem dojde k poškození chloupku a zastaví se jeho růst. Může to znít až nebezpečně, ale celý tento proces je pro člověka maximálně bezpečný.

Během epilace laser nevydává žádný záblesk. Paprsek laseru téměř není vidět, jeho barva je ale při bližším zkoumání znatelně načervenalá.

Péče po zákroku

Po ošetření může být pokožka mírně začervenalá, oteklá a subjektivně lehce pálit. Projevy se zmírňují chlazením těsně po zákroku, většinou však ustupují spontánně do několika hodin až jednoho dne. Část zasažených chloupků v kůži může ještě několik dnů setrvávat, vypadávají postupně nebo je lze odstranit pinzetou. Několik týdnů po zákroku je nutné se vyvarovat intenzivnímu slunění a používat vysoké ochranné faktory SPF 50.

Počet ošetření

Za základ je považováno 5 – 8 ošetření (méně u končetin, více nad horním rtem) v intervalu 1 – 6 měsíců. V průběhu jednoho ošetření dochází k redukci 10 – 25 % chloupků, které jsou v aktivní fázi růstu – anagenu. Ošetřené chloupky dorůstají pomaleji, jsou jemnější, světlejší a interval se mezi jednotlivými ošetřeními prodlužuje, postupně vlasová cibulka zaniká.

Trvanlivost laserové depilace

Účinnost terapie závisí na lokalitě a hloubce uložení vlasové cibulky, množství pigmentu v ní obsaženém, typu a charakteru kůže, genetické dispozici a síle vlivu hormonů. Až u 80 % pacientů je odstranění chloupků trvalé. U zbylých pacientů má ošetření dlouhodobý efekt, chloupky jsou jemné, intervaly se prodlužují, ale je potřeba více návštěv než je obvyklé.